ADSEM  AVRUPA DANS SANAT EĞİTİM MERKEZİ  DÜĞÜN DANS DERSLERİ  KURSU

Düğün dans derslerimizde  istenildiği taktirde karakterinize örf ve adetlerinize göre  ister kendi geleneksel halk danslarımız harmandalı zeybek, horon, oryantal, çiftetelli, ya da folklor çeşitleri vs. gibi ya da batı dansları vals, tango, rumba, lirik, salsa, bachata, dansları gibi tüm dans çeşitleri ile  eğitim verilir veya aklınızdaki çılgın fikirleri  hayata geçirmenizde yardımcı olabiliriz.

Güzel ve kaliteli bir Düğün dansı için  dikkat etmeniz gereken en önemli husus doğru zamanda gelmektir.

Peki doğru zamanda gelmek ne demektir?

Doğru zamanda gelmek  düğüne en az 3 ay ya da 2 ay kala gelinmesidir  sebepleri ise şu şekildedir 1- düğüne son 1 ay kala düğün telaşından davetiye dağıtmaktan ev dizmekten eve eşya gelmesi gibi bir çok iş son 1 ay gerçekleşiyor ve aldığınız derslerin pratiğine zaman kalmıyor ve stresten öğrenme kabiliyetiniz   yüzde ellilere  hatta panik bir yapıya sahipseniz yüzde otuzlara düşüyor normalde çok rahat yapabileceğiniz dans figürlerini  yapamaz hale geliyorsunuz aslında eğlenmek için geldiğiniz bir ortam strese girdiğiniz bir ortama dönüşebiliyor. Normal bir düğün dans koreografisi en az 5 saatte yapılır zorluk derecesine göre eğer 5 saat anlaşma yapıldıysa haftada 1 saat eğer 10 saat anlaşma yapıldıysa  haftada 1 ya da 2 saat yapılabilir.

Niçin en az 5 ayrı gün ve 5 ayrı  saatte  gelmeliyim ?

Çünkü eğer 5 saatlik  anlaşma yapıldı ise ilk 1 saatiniz alacağınız dersin adımını düzgün  öğrenmekle ve ritim çalışması ile geçiyor sonraki 2-3-4 saatiniz  zorluk derecesine göre koreografiyi öğrenmekle geçiyor 5 saat ise artık müzikle beraber baştan sona  bol bol eğitim aldığımız  düğün dans koreografinin provasını  yapıyoruz. 5 ayrı gün derken art arda değil aldınız dersin en az 3 gün en faza 1 hafta süre ile  bol  bol  provasını yapmanız gerekmekte  en faydalı yöntem budur.

Peki 1 veya  2 haftada ya da kısa süreli zamanlarda en azından durumu kurtaracak kadar öğrenilmez mi?

Tabii ki hiç bilmemektense basit de olsa durumu kurtaracak kadar  öğrenirsiniz ama çok büyük bir beklenti içine girilmemelidir yukarıda yazanları bilerek gelinmelidir. İnternet sitelerindeki yalanlara kanmayın mesela bir günde size koreografi  öğretilir gibi, iki gün gelin  5 saat ders alın  öğretiriz gibi, hatta daha ileri giderek kesin garanti veriyoruz gibi kelimeler asılsızdır. O tarz kişilerin  garanti öğretiyoruz demeleri aslında  kaç saat anlaştıysak o kadar  saat eğitim veriyoruz demektir yani biz eğitim verdik sen öğrenemedin bu şekilde mantık olarak haklı hale geliyorlar.  Neden mi kısa sürede düzgün bir eğitim alamaz ve garanti veremezsin çünkü saat sınırlaması olan  fiziksel yeteneğe bağlı öğrenimler de genelleme yaparak 2 günde öğretiriz yok bir haftada öğretiriz demek sanatla alakası yoktur ve para tuzağıdır inanmayınız ve fiziksel yeteneğe garanti veremezsiniz. Düşünün hayatı boyunca dans etmemiş bir insana kısa bir sürede yani 1 günde 2 günde bırakın dansların figürlerini öğrenmeyi bu insanlara birde müzik eşliğinde  koreografi öğreteceksiniz nasıl ? o şekilde ders işlendiğinde ritim ve dans adımlarının uyumunu  doğru şekilde öğrenecek zaman verilmediğinden  müzik uyumu sıfır olduğu ve hatta dans figürlerinin yanlış öğrenildiğinden ortaya çok kötü bir görüntü çıkıyor inanmayın sakın sanat eğitimi doğru ve dürüst bilgiyi vermektir. Düğün dans zamanımızın koşullarına göre artık küçümsenecek  bir olay değildir  düğünde yaptığınız tüm masraflar gelip geçici size kalan tek şey resimler düğün videosu ve ileride çocuklarınıza gururla göstereceğiniz DÜĞÜN DANS VİDEONUZ  peki güzel olmasını istemez misiniz ?